HAKKIMIZDA

DURUDİL Yabancı Dil Kursu  Avrupa Birliği standartlarına uygun yabancı dil eğitimi vermekte olup, uyguladığı dil eğitim sistemi tüm Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine uyumludur.

Avrupa Konseyi 1949 yılında, 45 ülke tarafından Avrupa'da kurulmuş bir organizasyondur. Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri (Common European Framework - CEF), yabancı dil seviyelerini net ve anlaşılır, standartlar ve ölçeklerle sunan ve dolayısıyla kişinin hangi seviyede hangi bil becerilerine sahip olabileceğini açıklayan, Avrupa Konseyi tarafından oluşturulmuş bir programdır. Uygulaması Avrupa ile başlamıştır, ancak AB ülkeleri dışında da giderek yaygınlaşmıştır.

Öğrenenin bağımsızlığını temel alan Avrupa Konseyi, Avrupa Dil Portfolyosu ile kendini değerlendirme amacıyla; kişinin bulunduğu seviyeyi dili kullanım detaylarına göre bulabileceği bir ölçek oluşturmuştur.  Bu ölçek hedefinizi belirlemenizi ve dil öğreniminizdeki ilerlemenizi Avrupa standartlarında takip edebilmenizi sağlar.

Bu bağlamda DURUDİL’de eğitim verilen tüm diller A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 Dil Seviyesinden oluşmakta olup, bu seviyeler CEF Kriterine uygun materyaller ve değerlendirme sistemleri ile uygulanmaktadır.

Kurumumuzda verilen dil eğitimlerinde dil becerileri Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine uyumlu olarak 5 temel gruba ayrılmıştır.

  • Dinlediğini Anlama
  • Okuduğunu Anlama
  • Karşılıklı Konuşma
  • Yazılı Anlatım

DURUDİL Avrupa dil kriterlerine uyumlu yabancı dil kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine birebir özel ders ya da en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

DURUDİL’de Yabancı dil kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.

 

Normal kurslarda bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik dil eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme hızı açısından çok çok önemlidir.